Лоши сте по математика? Обвинете ја својата мајка

matematika1-540x320.jpg
Ако сте меѓу тие кои од секогаш се мачеле со бројките, сега за тоа можете да ја обвините својата мајка.

Идеи за бесплатни патувања

besplatni-patuvanja.png

Кога немаш пари, а сакаш да го видиш светот, треба да размислуваш за бесплатни патувања.

„Плоштад Слобода“ против мртвилото на Скопје -2014

teatar61-540x405.jpg

Кога нашиве турбо-фолк тутмаци, и „државни“ и „уметнички“, би биле барем малку свесни какви се’ негативни сигнали испраќаат со своето фолкерско поведение и однесување, можеби би се замислиле.

Индијана Џонс 9 и патот до срцето поднаслов срце од месо, проклетство од злато

Индјана Џонс 9

Therealpsmst: „Пеери ама стварно замислете да има пат од Алшар до центарот на Земјата и таму злато пуно и цело наше, и после оп— филм се снима за тоа. Индијана Џонс 9 или нешто...“

ВМРО-ДПМНЕ бара уставно да се дефинира ќотекот за снаите!

timthumb (1).jpg

Согласно традиционалните вредности, владејачката ВМРО-ДПМНЕ ќе бара ќотекот за снаите да влезе во Уставот, дознаваме од истепани извори во партијата.

Македонската блогерка Јована Зука на веб-страницата на британски Vogue

jovana-zuka1.jpg

Фотографија со македонската модна блогерка Јована Зука се најде на онлајн изданието на престижниот британски Vogue. Тимот на влијателниот магазин прво ја сподели фотографијата од авторката на блогот aftertwofive.blogspot.com на Facebook, а сега и на нивната веб-страница, како една од 13-те street style фотографии за јули.

Гламурот на свадбата на Новак и Јелена

492569_troicki-i-sofija-milosevic-foto-zoran-ilic_ff.jpg

Најдобриот тенисер на светот Новак Џокович, конечно се ожени со Јелена Ристич, а нивната луксузна венчавка се одржа на островот Свети Стефан во Црна Гора.

Љубовните катанци го срушија парискиот мост на Сена

42971164553956d84ea116865241412_v4_big.jpg

Парискиот мост на Сена, чија ограда синоќа се сруши од тежината на катанците кои туристите ги закачуваат како симбол на љубовта, е евакуиран од безбедносни причини , соопштиле градските власти во Париз.

„New York Byke Style“: њујоршките велосипедисти низ објективот на Сем Полцер

Bike_1.jpg

Њујорк е еден од најпријателски настроените градови кон велосипедистите во светот, кој им овозможува на љубителите на велосипедизмот лесно движење низ улиците. Фотографот Сем Полцер го користи овој факт како инспирација за својата монографија „New York Byke Style“ во која претставува најразлчни љубители на возењето велосипед низ градските улици: стари, млади, деца, родители...

Десет години си правел скутер – вредело!

kineski-farmer-naslovna_1401393359_670x0.jpg

Му биле потребни 10 години, за да го изработи овој скутер, но резултатот е феноменален! Овој фармер „рециклирал“ стара патничка торба во евтин скутер со мали димензии. После 10 години работа успеал во намерата. Истиот е совршен за градско возење и кратки патувања.

Родителите на Кончита Вурст добија полициска заштита

koncita-vurst-austrijska-predstavnica-1399755739-494381.jpg

Успехот и светската слава се нешто убаво, но со себе носат и непријатни страни, што победникот на песната за Евровизија Кончита Вурст, односно Томас Нојвирт, сега ги почувствувал на своја кожа.

ГАЛЕРИЈА: Нajубавите жени во борба против СИДА-та

irina22-540x281.jpg

Ирина Шаек, Џордан Дан, Алесандра Амбросио и уште многу убави жени во црвено се појавија на модна писта по повод по повод годишната гала вечер amfAR, против сидата одржана во познатиот Hotel du Cap-Eden-Roc.

популарни

последни коментари